20. celostátní konference fetální medicíny

Vážené kolegyně a kolegové,

srdečně Vás zvu na jubilejní 20. ročník celostátní konference fetální medicíny s mezinárodní účastí 17. ledna 2020 v Praze.

Protože se jedná o dvacátý, jubilejní ročník, dovolím si malý výlet do minulosti. První konference fetální medicíny se konala přesně před 20 lety a byla koncipována jako multidisciplinární, pro úzký okruh specialistů. Tehdy jsme zcela zaplnili nový konferenční sál firmy Zentiva a museli pro velký zájem promítat i do další místnosti vedle sálu.

Proto jsme hledali větší sál s možností zajištění oběda pro všechny účastníky. Naše volba padla na kongresové centrum na Homolce, kde jsme zůstali dosud. Konference Fetální Medicíny je tak skoro neoddělitelně spojena s tímto prostorem, který stále vyhovuje naší jednodenní "maratónské akci".

Tradice této úzce zaměřené konference je velmi zavazující a proto jsme opět připraveni vytvořit zajímavý a poučný program. Děkuji všem, kteří budou vážit dalekou cestu ze všech koutů naší vlasti a děkuji také přátelům ze Slovenska, kteří jsou již standardní součástí našich vzájemných setkání.

Bez Vaší aktivní účasti a zájmu o fetální medicínu by to nebylo možné. Úroveň naší fetální medicíny díky Vám drží krok se světovou špičkou.

Naše setkání na Homolce jsme se od samého počátku snažili směřovat jako víceoborové, místo kde se setkávají všechny odbornosti, jejichž společným zájmem je plod a novorozenec. Proto také fetální medicína. I letos zde budeme mít možnost slyšet přednášky z různých oborů.

Každoročně se omlouvám těm, jejichž přednášky nezazní dopoledne. Tato konference je však v kontextu celého českého zdravotnictví naprosto výjimečná. Trvá pouze jeden den, ale program by vystačil na tři dny. Posluchači to vědí a proto je sál zaplněn až do samého závěru konference.

I když je konference jednodenní, je samozřejmě s výhodou přijet již ve čtvrtek a zůstat do soboty a užít si v klidu celý páteční program.

Rádi uslyšíme Vaše připomínky k odbornému programu i k organizaci konference.

Těšíme se na shledanou, v pátek 17. ledna 2020, opět na Homolce v Praze.

Pavel Calda

Úvodní slovo Program Základní informace

Online přihláška

© 2007-2020, Společnost lékařské genetiky a genomiky ČLS JEP, z. s., všechna práva vyhrazena
Systém pro správu obsahu Drupal. Vzhled odvozen z tématu Danland.