Byly zpřístupněny další články nyní v pořadí již pátého supplementa časopisu Klinická onkologie, které se věnuje doporučením pro genetickou diagnostiku dědičných nádorových syndromů a predispozic. Všech pět dosud vydaných supplement naleznete zde, případně v části Doporučení na nově připravovaném webu SLG.
Dne 20. února 2018 proběhla společná schůzka pracovních skupin pro onkogenetiku České onkologické společnosti a Společnosti lékařské genetiky a genomiky ČLS JEP. V příloze naleznete zápis z této schůzky.
Ve dnech 26.-28. dubna 2017 se v Brně konají XLI. brněnské onkologické dny a XXXI. konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Místem konání je pavilon E v Areálu Veletrhů Brno (Výstaviště 1, Brno, 635 00). Více informací naleznete na webu www.onkologickedny.cz. Naleznete zde jak program, tak i možnost registrace. Program je také možné si v podobě mobilní aplikace stáhnout do zařízení s operačními systémy Android a iOS.
Klinika plastické chirurgie 3. LF UK a FNKV, Chirurgická klinika 3. LF UK a FNKV a Gynekologicko – porodnická klinika 1.LF UK a VFN pořádají ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 8.30 do 16.30 kurz Novinky v komplexním pojetí BRCA problematiky. Kurz je pořádaný pod záštitou děkana 3.LF UK prof. MUDr. Michala Anděla, CSc., a ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady doc. MUDr. Roberta Grilla, Ph.D.
Rádi bychom Vás upozornili, že byly zpřístupněny plné texty supplementa č. 1 ročníku 29 časopisu Klinická onkologie, které se věnuje především rozšíření indikací k testování dědičného syndromu nádorů prsu a vaječníků, panelovému testování pomocí NGS, syndromům predisponujícím k nádorům v dětském věku, PGD, prevenci i dalším tématům.
Články si můžete volně stáhnout na této adrese:
Rádi bychom Vás upozornili na knihu autorského kolektivu doc. MUDr. Foretová Lenka, Ph.D., doc. MUDr. Svoboda Marek, Ph.D., doc. RNDr. Slabý Ondřej, Ph.D. a dalších, která právě vychází v nakladatelství Mladá fronta.
První komplexně pojatá monografie na toto téma u nás podává aktuální přehled možností molekulárně genetických vyšetření v oboru onkologie. Tato vyšetření umožňují lékařům mnohem lépe uplatňovat principy individualizované medicíny, a to ve všech oblastech poskytované zdravotní péče, tj. v prevenci, diagnostice i léčbě. Takovýto postup, jak již bylo prokázáno, zvyšuje šance na dlouhodobé přežití a lepší kvalitu života onkologických pacientů. Samostatné kapitoly jsou proto věnovány solidním tumorům, hematologickým malignitám, farmakogenetice a hereditárním nádorovým syndromům. V závěru knihy se autoři zabývají současnou situací i s ohledem na vstup nových technologií a perspektivou molekulární genetiky do budoucna.
Více informací viz přiložený leták nebo zde.
Společnost lékařské genetiky ČLS JEP si Vás dovoluje pozvat na XV. onkogenetický den, který se uskuteční ve středu 12. června 2013 od 10.00 v Lékařském domě (Sokolská 31, Praha 2).